środa, maja 10, 2017

SUDIO SWEDEN | VASA BLA | REGENT | RECENZJA PORÓWNAWCZA | KOD RABATOWY

Od jakiegoś czasu dosyć głośno jest o szwedzkiej firmie Sudio Sweden - producencie wysokiej jakości słuchawek. Sama miałam okazję i przyjemność przetestować dwa spośród pięciu modeli słuchawek:
- Vasa Bla (pierwsze wrażenia - klik! oraz recenzja po miesiącu używania - klik!)
- Regent (pierwsze wrażenia - klik!).
Dzieląc się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami o Sudio Regent obiecałam Wam recenzję porównawczą obu tych modeli i właśnie dzisiaj chciałam Was na nią zaprosić.
Jeśli jesteście ciekawi czym różnią się oba modele, gdzie i w jakich sytuacjach sprawdza się Vasa Bla, a gdzie Regent, jakie są plusy i minusy obu modeli to zapraszam na recenzję :)

SUDIO SWEDEN - VASA BLA - REGENT

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA
Kocyk - Spiżarnia Pomysłów (klik!)

Vasa Bla przychodzi do nas zapakowane w praktyczne opakowanie zamykane na magnes. Po jego otwarciu widzimy dwa kolejne boksy, w których oprócz słuchawek znajdują się akcesoria niezbędne do ich obsługi.

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

W mniejszym opakowaniu znajdujemy słuchawki, a w większym zestaw akcesoriów, czyli:
- 4 zestawy nakładek silikonowych
- instrukcja obsługi
- karta gwarancji jakości
- skórzane etui
- metalowy klips mocujący słuchawki
- kabel ładujący

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

REGENT

SUDIO SWEDEN -  REGENT

Opakowanie Regent jest wykonane z bardzo twardej tektury, dzięki czemu sprawdza się idealnie do przechowywania słuchawek.

SUDIO SWEDEN - REGENT

W zestawie znajdziemy:
- kabel audio
- kabel ładujący
- instrukcja obsługi
- karta gwarancyjna
- szybka instrukcja uruchomienia

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

VASA BLA


Vasa Bla są gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, bez konieczności ich ładowania. Pierwsze uruchomienie słuchawek przebiegło bez większych trudności. Skrócona instrukcja uruchomienia i parowania sprzętu z telefonem lub innym urządzeniem sprawia, że bez problemów łączymy Vasa Bla z telefonem. Słuchawki po sparowaniu są od razu gotowe do użycia.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Przed pierwszym użyciem Regent należy je naładować. Po tej czynności parujemy słuchawki z wybranym przez nas urządzeniem.
Tutaj również nie ma większych trudności. Do zestawu dołączona jest podobna, skrócona instrukcja obsługi, jak do Vasa Bla, dzięki czemu nawet największy laik poradzi sobie z parowaniem urządzeń. Po połączeniu możemy od razu korzystać z Regent.

JAKOŚĆ DŹWIĘKU

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Podczas słuchania muzyki nie słychać żadnych szumów, nawet wtedy, gdy głośność jest ustawiona na maksimum. Bas jest wyraźny i pulsujący, a jednocześnie miękki i otulający. Ta subtelność jest ogromną zaletą w czasie długiego i cichego słuchania muzyki, ponieważ nie odczuwamy zmęczenia muzyką i możemy z łatwością się zrelaksować.

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Na dodatek słuchawki bardzo dobrze tłumią dźwięki z otoczenia (co jest oczywiście uzależnione od odpowiedniego doboru silikonowych wkładek do uszu), dzięki czemu nie musimy nadmiernie zwiększać głośności muzyki.
Słuchając muzyki jesteśmy w stanie oddzielić dźwięk każdego instrumentu. W tak małych słuchawkach kryje się ogromna przestrzeń dźwięku najwyższej jakości.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT
Kocyk - wool_ove (klik!)

Słuchawki nauszne są w stanie zapewnić nam zdecydowanie inne wrażenia, niż słuchawki dokanałowe. Również w tym przypadku tak jest.
Regent bardzo ściśle przylega do małżowin usznych, dzięki czemu bardzo dobrze izoluje nas od otoczenia i pozwala w pełni cieszyć się dźwiękiem, który jest nieziemski. Możemy wychwycić każdą, nawet najmniejszą nutę. Jeśli macie możliwość ustawienia w swoim odtwarzaczu opcji "dźwięk przestrzenny" to gorąco polecam Wam to uczynić, bo tak naprawdę dopiero wtedy możecie poznać pełne możliwości Regent.

WYGLĄD

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Zdecydowałam się na czarną wersję kolorystyczną z wstawkami w kolorze rose gold. Vasa Bla to niezwykle lekkie słuchawki połączone płaskim kablem o długości 50 cm. W przewód wbudowany jest kontroler z mikrofonem i przyciskami regulującymi. Dodatkowo znajduje się również drugi moduł, który zawiera w sobie akumulator i złącze micro USB.

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Stylistyka jest bardzo prosta i minimalistyczna. Kontroler wyposażony jest też w diodę, która informuje nas m.in. o parowaniu urządzenia lub o poziomie jego naładowania w trakcie ładowania.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Tutaj również zdecydowałam się na czarną wersję, jednak wstawki w tym modelu są w kolorze złotym. 
Słuchawki mają małe rozmiary i są bardzo lekkie. Dzięki składanym nausznikom zajmują bardzo mało miejsca, a boczne, błyszczące panele nie są narażone na porysowanie. Zostały starannie wykonane, co możemy zaobserwować dokładnie przyglądając się detalom, które zostały wykonane ręcznie.

SUDIO SWEDEN - REGENT

Obudowa słuchawek została wykonana z półmatowego tworzywa, a pady są bardzo miękkie i pokryte czarną, sztuczną skórą. Ten sam materiał został wykorzystany do wykonania pałąka, którego długość możemy z łatwością regulować. 
Jedna z muszli wyposażona jest w trzy przyciski kontrolne, które umieszczone są na jej dole oraz diodę sygnalizacyjną.

CZAS PRACY NA BATERII

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA
Podkładka - Filoloop (klik!)

Producent zapewnia nas o 8 godzinnym czasie pracy na baterii. Tylko raz udało mi się osiągnąć ten wynik. W wiekszości przypadków słuchawki działały dłużej - 9-10h. Wszystko zależy od tego, jak głośno słuchamy muzyki - czym głośniej, tym krócej nasze słuchawki pracują.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Sudio gwarantuje nam 24 h nieprzerwanego słuchania muzyki bez konieczności ładowania. Czy to możliwe ? 
Oczywiście nie testowałam słuchawek przez 24h bez przerwy, ale postanowiłam skrupulatnie zapisywać ile godzin na dobę słucham muzyki przy użyciu Regent a następnie zsumować otrzymane okresy. Jesteście ciekawi ile udało mi się wycisnąć z tych słuchawek ?
Otóż aż 26,5h bez ładowania ! Zaskoczeni?

TRWAŁOŚĆ

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Vasa Bla są już ze mną ponad 2 miesiące i nie widać na nich żadnych śladów użytkowania.

REGENT

SUDIO SWEDEN- REGENT

Regent testuję dopiero od 1 miesiąca, ale tutaj również nie zauważyłam żadnych oznak użytkowania, a naprawdę ich nie oszczędzam.

MOŻLIWOŚĆ PERSONALIZACJI

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Jeśli chodzi o możliwość personalizacji to jedynym tego przejawem jest możliwość wyboru jednej z czterech wersji kolorystycznych: białej, czarnej, niebieskiej lub różowej.
Wybrałam czarną wersję ze wstawkami z rose gold i nie żałuję swojego wyboru.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT - BLACK MARBLE

W przypadku Regent możliwość zindywidualizowania słuchawek jest znacznie większa. Oprócz wyboru jednej z dwóch wersji kolorystycznych (biała lub czarna) możemy zdecydować się na jedną z czterech wersji nakładek: white marble (biały marmur), black marble (czarny marmur), selva rossa (czarno-różowe palemki) lub selva azurro (czarno-niebieskie palemki).

SUDIO SWEDEN - REGENT - BLACK MARBLE

Oczywiście moja miłość do marmuru wygrała i wybrałam black marble ♥

STEROWANIE

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Vasa Bla wyposażony jest w kontroler z trzema przyciskami, którymi z łatwością możemy sterować naszym odtwarzaczem. Umożliwia on zarówno zatrzymywanie muzyki, jak i zwiększanie/zmniejszanie głośności oraz zmianę utworów.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Słuchawki wyposażone są w trzy przyciski, umieszczone na dole nausznika. Sterowanie ułatwia nam to, że środkowy przycisk wyposażony jest w delikatną wypustkę, dzięki czemu możemy sterować Regent bez konieczności ich ściągania.
Tutaj również możemy zatrzymywać muzykę, zwiększać/zmniejszać głośność oraz zmieniać utwory.

ROZMOWY PRZEZ TELEFON

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Vasa Bla wyposażone są w mikrofon, przez który możemy prowadzić rozmowy telefoniczne. Odebranie rozmowy jest dziecinnie łatwe, a muzyka automatycznie się pauzuje i po zakończeniu rozmowy odtwarza dalej.
Mikrofon jest bardzo dobrej jakości. W trakcie rozmowy nie muszę podnosić głosu, a druga strona bez problemu słyszy to co mówię.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Regent, tak samo jak Vasa Bla, jest wyposażone w mikrofon umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych. 
Mam wrażenie, że tutaj rozmowa jest nieco utrudniona przez to, że jesteśmy bardzo dobrze izolowani od zewnątrz możemy za głośno, co kilka razy mi sie zdarzyło. Oczywiście jakość dźwięku zarówno u mnie, jak i u odbiorcy jest bardzo dobra, jednak dla mnie wygodniejsze i bardziej praktyczne w prowadzeniu rozmowy są Vasa Bla.

ŁĄCZNOŚĆ

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Zasięg działania Vasa Bla powienien sięgać w otwartej przestrzeni 10 m. W zamkniętej przestrzeni nieco spada - 7-8 m. Dodatkowo ściany występujące pomiędzy pomieszczeniami mogą obniżać zasięg.
Słuchawki do połączenia wykorzystują Bluetooth.

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Zasięg działania Regent jest taki sam jak Vasa Bla a słuchawki do połączenia wykorzystują Bluetooth, jednak istnieje również możliwość wykorzystania kabla, dołączonego do zestawu, do połączenia ich ze sprzętem grającym. 

DODATKOWE AKCESORIA

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Vasa Bla posiada skórzane etui, w którym możemy przechowywać nasze słuchawki oraz wykorzystując je na co dzień, chroniąc nasze słuchawki przed uszkodzeniami.
Dodatkowo do zestawu dołączony jest klips (w moim przypadku w kolorze rose gold), dzieki któremu możemy przypiąć słuchawki do ubrania i nie martwić się, że je zgubimy.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Regent nie posiada dodatkowych akcesoriów. Muszę przyznać, że trochę brakuje mi etui lub chociaż materiałowego woreczka, w którym mogłabym przechowywać lub przenosić słuchawki. 
W domu chowam je do pudełka, w którym do mnie dotarły, natomiast w torebce staram się je tak umieścić, żeby ich nie uszkodzić. 

PODSUMOWANIE

VASA BLA

SUDIO SWEDEN - VASA BLA

Ogromnym plusem tych słuchawek jest brak konieczności rozplątywania kabli oraz ich lekkość. Zazwyczaj noszę w torbie na uczelnię naprawdę sporo rzeczy, które niestety swoje ważą i nie chcę sobie jeszcze dokładać kolejnego ciężaru, dlatego jest to dla mnie bardzo ważne. 
Skandynawski minimalizm bardzo przypadł mi do gustu, dlatego jestem zakochana w designie wszystkich produktów Sudio. 
Vasa Bla to łatwość obsługi, najwyższa jakość dźwięku, długi czas pracy na baterii i brak wad. Używam ich zazwyczaj w drodze na uczelnię oraz w trakcie przerw między zajęciami.

REGENT

SUDIO SWEDEN - REGENT

Regent to lekkość, prostota i małe rozmiary. Zapewniają nam bardzo wysoką jakość dźwięku przy ekstremalnie długim czasie pracy na baterii. 
Słuchawki oprócz bezprzewodowego słuchania muzyki umożliwiają nam łączność przewodową. Regent to produkt z wysokiej półki. Widać to zarówno na pierwszy rzut oka po ich wykonaniu, jak i po tym, co nam oferują w zakresie dźwięku. Mogę zaryzykować twierdzenie, że są one skierowane do świadomych użytkowników, którzy docenią ich możliwość w połączeniu z dość wysoką ceną. 
Model ten towarzyszy mi zazwyczaj w domu oraz w trakcie treningów. Korzystam z nich również w trakcie spacerów. 

KTÓRE WYBRAĆ ?

SUDIO SWEDEN - VASA BLA - REGENT

To naprawdę trudne pytanie. Wybór słuchawek to bardzo indywidualna kwestia. Jedni z nas są wierni tradycyjnym słuchawkom wykorzystującym do połączenia kabel (takie modele Sudio ma również w swojej ofercie), inni docenią bezprzewodowe właściwości Vasa Bla, a jeszcze innym przypadnie do gustu możliwość podwójnej łączności występującej w Regent (Bluetooth lub kabel). 
Pomimo tego, że posiadam dwa modele nie potrafię wybrać jednego z nich jako tego, który jeśli musiałabym zrezygnować z drugiej pary pozostawiłabym sobie do codziennego używania. 
Vasa Bla to lekkość i niesamowita wygoda. Zajmują minimalną ilość miejsca w torebce czy nawet kieszeni kurtki i to właśnie one towarzyszą mi wtedy, gdy staram się ograniczyć ilość rzeczy w mojej torebce, czyli zazwyczaj wtedy, gdy udaję się na uczelnię.
Natomiast Regent wykorzystuję w większości w domu i podczas treningów, gdzie doceniam to, że izolują mnie w pełni od otoczenia i tkwią mocno na swoim miejscu. Pomimo tego, że są to słuchawki nauszne to zajmują niesamowicie mało miejsca, dzięki składanym nausznikom.

SUDIO SWEDEN - VASA BLA - REGENT

Czy potrafię wskazać zwycięzcę testów ? Niestety nie, ale na szczęście nie muszę :)

Jeśli i Wy chcielibyście się przekonać o niezwykłym designie, lekkości i profesjonalnej jakości dźwięku już dzisiaj na stronie Sudio Sweden (klik!) możecie zakupić wybrany (dowolny) model słuchawek aż z 15% zniżką z kodem kosmetycznastronazycia15 :)
Dodatkowo do każdego modelu słuchawek dodawana jest całkowicie za darmo marmurkowa obudowa na telefon ! ♥

SUDIO SWEDEN

Jakich słuchawek używacie na co dzień ? A może słuchacie muzyki bez ich użycia ? 12 komentarzy:

 1. Bardzo eleganckie produkty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dość często kupuje słuchawki ponieważ mam niebywałą zdolność do ich psucia :D
  Słyszałam o marce Sudio Sweden ale nie miałam okazji poznać ich słuchawek, ale muszę przyznać, że prezentują się zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam od ubiegłego tygodnia Regent i intensywnie je testuję. Na razie moje wrażenia są bardzo pozytywne ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Regent nie testowałam więc się nie wypowiem - nie mam porównania, ale Vasa Bla pozytywnie mnie zaskoczyły - dźwięk jest bardzo dobry, a niby jednak słuchawki bezprzewodowe mają gorszy dźwięk, od tygodnia je testuje na różnych utworach i fakt - nie są to słuchawki studyjne i np. pracy na nich sobie nie wyobrażam, ale myślę że i audiofile z takiego prezentu będą zadowoleni bo nie dość, że można sobie dopasować nakładki to dźwięk i bas są bardzo dobre, mi trochę jednak uszy męczą, ale jak muszę coś w domu robić to są idealne - kabel się o nic nie zaczepia, dźwięk jest dobry i ładnie się prezentują, na co jednak zwraca się uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie oba modele są naprawdę świetne i jestem zaskoczona i jakością wykonania i dźwiękiem ♥

   Usuń
 5. Zastanawiam się nad kupnem vasa bla - szukam bezprzewdowych słuchawek dobrej jakosći i chyba znalazłam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam :)
   Jeśli chcesz możesz skorzystać z kodu rabatowego :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Na ich stronie internetowej - http://www.sudiosweden.com/pl/earphones :)

   Usuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia