czwartek, czerwca 29, 2017

STÓŁ | ZWYKŁY MEBEL CZY PRZEDMIOT Z DUSZĄ

Stół to centralne miejsce każdego domu. To wokół niego zbiera się cała rodzina w trakcie najważniejszych świąt i uroczystości, to przy nim siadamy, gdy chcemy porozmawiać o ważnych sprawach, to w końcu przy nim kłócimy się i płaczemy.
Stół to mebel z duszą. Gdy przy nim siadamy przypominają nam się wszystkie chwile - zarówno te dobre, jak i te złe.

Hoom.co Stół Antonio

STÓŁ - MEBEL WIELOFUNKCYJNY

Stół to mebel bardzo ważny w każdym domu. Posiada własną tożsamość i tradycję. Jest symbolem ogniska domowego, dodatkowo jednoczy rodzinę poprzez zaspokajanie podstawowych potrzeb np.: pożywienia, miłości czy uznania. 
Czy wiecie, że kształt stołu ma swoje znaczenie ? Stół prostokątny wyznacza pozycję osób przy nim siedzących, okrągły jest natomiast znakiem porozumienia i współpracy, ponieważ żadna z siedzących przy nim osób nie jest na pozycji uprzywilejowanej. 

JESTEŚ TYM, GDZIE JESZ

W różnych krajach mamy różne kultury jedzenia - od czerpania rękoma ze wspólnej misy przez sztućce aż po azjatyckie pałeczki. 
W tradycyjnej kulturze stół był podstawowym wyposażeniem domu - centrum, gdzie gromadziła się cała rodzina. Przy stole biesiadowano, spożywano posiłki, dzielono się radością i nadzieją. Zaproszenie kogoś do stołu było wielkim wyróżnieniem dla współbiesiadnika. Trzeba się było wtedy odpowiednio zachowywać, ubrać i posiadać umiejętności jedzenia poszczególnych pokarmów. 

OKRĄGŁY STÓŁ

Okrągły stół ma szczególne znaczenie symboliczne. Niegdyś wiązany był z legendą o Królu Arturze i jego rycerzach. Dla nas, Polaków, okrągły stół ma szczególne znaczenie, ponieważ wiązany jest z obradami Okrągłego Stołu.
Zawsze i wszędzie jest symbolem rokowań, a określenie "zasiąść z kimś do stołu rokowań" oznacza podjęcie rozmów przez strony konfliktu.

Hoom.co Stół Gloria


TRZY FILARY

Polska firma Hoom oparta jest na trzech filarach: naturalnych materiałach, ręcznym wykonaniu i minimalizmie. Oddają one w pełni charakter ich projektów. 
Nowoczesne stoły od Hoom to sztuka - rzemiosło i ręczna robota. Wszystkie produkty są wykonywane od podstaw ręcznie przy użyciu tradycyjnych metod obróbki drewna. Każdy z nich jest niepowtarzalny, ponieważ artyści wkładają w nie swoją duszę.
Wśród bogatej oferty stołów znajdziemy stoły designerskie, stoły industrialne, skandynawskie i loftowe. A tutaj możecie poczytać o tym jak wybrać rozmiar stołu do jadalni.


Hoom.co Stół Francis

CZYM JEST DLA MNIE STÓŁ ?


Na przestrzeni wieków obniża się znaczenie stołu jako symbolu życia czy tradycji. Sprowadza się go jedynie do elementu wystroju wnętrza i podawanych na nim dań.
Dla mnie stół jest symbolem życia zarówno domowego, jak i tego zwykłego, codziennego. Zapewnia trwałość wartości życia społecznego i kultywowanie powolnego i nieśpiesznego biesiadowania. Niby to tylko zaspokajanie głodu, ale dla mnie jest czymś więcej - zaspokajaniem potrzeby wspólnego życia i akceptacji drugiego człowieka.

Hoom.co Nowoczesny stół Claire

Czym jest dla Was stół ?

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony Hoom.co

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia