sobota, września 09, 2017

DUCRAY | PRODUKTY DO PIELĘGNACJI SKÓRY GŁOWY | EFEKTY KURACJI

Miesiąc temu pisałam Wam o rozpoczęciu kuracji szamponami marki Ducray (klik!). Mogliście tam również poznać pierwsze wrażenia na temat tych produktów. Dzisiaj, po przeprowadzeniu całej kuracji przychodzę do Was, żeby podzielić się jej efektami.
Leczenie skóry głowy to długi proces, podczas którego musimy być cierpliwi i systematyczni. Jak pamiętacie mój problem dotyczył mocnego podrażnienia skóry głowy oraz łupieżu. Czy po ponad miesięcznym stosowaniu szamponów Ducray (klik!) moje problemy zniknęły ?

DUCRAY - PRODUKTY DO PIELĘGNACJI SKÓRY GŁOWY - EFEKTY KURACJI

DUCRAY SZAMPON KERATOLITYCZNY KERTYOL P.S.O.


DUCRAY SZAMPON KERATOLITYCZNY KERTYOL P.S.O.

Uważam, że jest to najsilniej działający szampon z całej kuracji. Po pierwsze ma on bardzo silny, siarkowy zapach, który utrzymuje się zarówno na włosach, jak i skórze głowy aż do następnego mycia. Po drugie ma mocne działanie złuszczające. A po trzecie przesusza włosy. 
Jeśli chodzi o moje wrażenia na temat jego stosowania to są one oparte tylko na jednym jego użyciu. Dlaczego ? Już wyjaśniam. 

DUCRAY SZAMPON KERATOLITYCZNY KERTYOL P.S.O.

Po pierwszym (i jak się okazało na razie po ostatnim użyciu) skóra głowy stała się jeszcze bardziej zaczerwiona, strasznie mnie piekła oraz swędziała. Jeszcze nigdy nie miałam takiego efektu po użyciu jakiekolwiek szamponu. Po wyschnięciu włosów z dnia na dzień było gorzej i dlatego nie zdecydowałam się na jego ponowne użycie. 
Jedyne co szampon zrobił dobrze to złuszczył zalegający, martwy naskórek. Niestety z tym szamponem się na polubiłam i nie wiem czy jeszcze kiedyś do niego wrócę. 

DUCRAY SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY KELUAL DS

DUCRAY SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY KELUAL DS

Zgodnie z zaleceniami producenta używałam tego szamponu przez pierwsze dwa tygodnie kuracji przy każdym myciu, a następnie raz na tydzień dla podtrzymania efektów.
W jego przypadku już po pierwszym użyciu zauważyłam znaczną poprawę. Przede wszystkim skóra była zdecydowanie mniej zaczerwieniona i mniej swędziała. 

DUCRAY SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY KELUAL DS

Po tygodniu większe ogniska chorobowe uległy zdecydowanemu zmniejszeniu. Po dwóch tygodniach podrażnienie i łupież całkowicie ustąpiły. 
Kelual w przeciwieństwie do Kertyolu pachnie bardzo ładnie, a zapach ten utrzymuje się na skórze głowy i włosach. Włosy są lekko przesuszone przy jego stosowaniu, ale problem z łatwością rozwiązuje odżywka. 

DUCRAY SZAMPON DERMATOLOGICZNY ELUTION

DUCRAY SZAMPON DERMATOLOGICZNY ELUTION

Po zakończeniu intensywnej kuracji przyszła pora na podtrzymanie efektów oraz przywrócenie równowagi skóry głowy. W tym zadaniu świetnie sprawdził się szampon Elution. Ma bardzo gęstą, mleczną konsystencję, która bardzo dobrze oczyszcza włosy nie obciążając ich. Podczas jego stosowania nie zauważyłam już wysuszenia włosów, a wręcz przeciwnie - ich delikatne nawilżenie. 

DUCRAY SZAMPON DERMATOLOGICZNY ELUTION

Szampon przepięknie pachnie, a już jego niewielka ilość wystarcza, żeby dobrze oczyścić włosy i skórę głowy. 
Świetnie sprawdza się w swojej roli. Nie podrażnia, nie powoduje łupieżu, a skutecznie z nim walczy. Jest to mój codzienny szampon do pielęgnacji skóry głowy. 

DUCRAY SZAMPON DERMATOLOGICZNY ELUTION ORAZ DUCRAY SPECJALISTYCZNY SZAMPON PRZECIWŁUPIEŻOWY KELUAL DS

PODSUMOWANIE

DUCRAY - PRODUKTY DO PIELĘGNACJI SKÓRY GŁOWY - EFEKTY KURACJI

Szampony marki Ducray poradziły sobie z największym problem jaki nękał mnie od prawie pół roku. Skutecznie zlikwidowały łupież i podrażnienie skóry głowy. Dzięki przywróceniu skóry głowy do równowagi praktycznie pozbyłam się problemu wypadających włosów.
Skóra głowy jest teraz pozbawiona ognisk chorobowych, nie jest zaczerwieniona ani podrażniona. Systematyczność to klucz do poradzenia sobie z każdą chorobą i gorąco Wam ją polecam :)

Znacie markę Ducray ? 


10 komentarzy:

 1. Dla mnie ta marka to nowość :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma w swojej ofercie nie tylko szampony, ale też np.: kremy do twarzy :)

   Usuń
 2. Na szczęście nie mam problemów z łupieżem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam marki, ale ja pielęgnacji skalpu a szczególnie jego złuszczania nie opieram na szamponach. One mają domyć i nie zaszkodzić :D
  Postawiłam zatem na sera i peelingi trychologiczne stosowane przed myciem i z takiej pielęgnacji jestem bardzo zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co nie co słyszałam o tej marce :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia