niedziela, października 15, 2017

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ | RECENZJA

Lektura tej książki była dla mnie naprawdę trudna. Pomimo, że od jej zakończenia minęło już trochę czasu nie mogłam zebrać się w sobie, żeby napisać dla Was jej recenzję. Każde słowo, którego chcę użyć wydaje mi się nieodpowiednie, zbyt błahe czy też górnolotne.
Dlatego bez zbędnych wstępów zapraszam Was do dalszej części posta :)

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ GRZEGORZ KUBICKI, MACIEJ DRZEWICKI

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Pierwsza biografia Anny Przybylskiej.
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo. 
Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, a innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana.
Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć – opowiadają w książce jej bliscy.

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Książkę czyta się bardzo szybko. Na początku myślałam, że jej lektura zajmie mi 2-3 dni, jednak gdy tylko zaczęłam ją czytać to wiedziałam, że nie będę się mogła od niej oderwać. W efekcie przeczytałam ją w około 4-5 godzin. 
Anna Przybylska była znaną i lubianą aktorką. Większość pamięta ją z roli Marylki w serialu Złotopolscy. Ja jednak kojarzę ją z jeszcze innymi rolami m.in.: z rolą żony ministra w Karierze Nikosia Dyzmy czy też żony boksera Przemysława Salety z filmu Bokser.  Była kobietą wyjątkową i bardzo chciałam poznać i zrozumieć fenomen jej kariery. 

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Ania to zbiór anegdot i historyjek o aktorce. Materiał został ułożony chronologicznie, jednak czasami dość trudno uporządkować sobie wydarzenia i śledzić życie aktorki. Czytając ją odczuwamy, że minęło jeszcze za mało czasu, że rany bliskich się jeszcze nie zabliźniły, a przez to można odnieść wrażenie, że biografia jest dość powierzchowna. Ja jednak nie do końca się z tym zgadzam. Odejście tak młodej osoby na zawsze pozostawi ślad w jej bliskich i nie ważne, czy biografia powstałaby za 5, 10 czy 15 lat oni nadal będą odczuwać ból i pustkę po ukochanej osobie. 

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Czytając kolejne rozdziały książki poznajemy całą zawodową, jak i prywatną drogę Anny Przybylskiej. Możemy przyjrzeć się jak wyglądała jej współpraca z największymi markami na świecie m.in. z Astorem czy Garnierem. 
Jest to książka, której nie chciałam skończyć czytać, ponieważ wiedziałam co spotka mnie na jej końcu. Po jej prawie całkowitym przeczytaniu Ania stała mi się tak bliską osobą, że pomimo tego, iż wiedziałam, że niczego to już nie zmieni, przed zakończeniem lektury odłożyłam ją na kilka minut. Jednak to niczego nie zmieniło. Zakończenie było niezwykle wzruszające i nawet teraz, pisząc o tym mam łzy w oczach. 

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Moim zdaniem celem biografii było ukazanie Anny Przybylskiej jako zwykłej osoby, takiej jak każdy z nas. Została przedstawiona jako niezwykle sympatyczna dziewczyna, która pomimo osiągnięcia dużego sukcesu nie zadzierała nosa i nadal żyła własnym życiem. 
Pomimo tego, że od jej śmierci minęły już 3 lata, ja nadal nie mogę uwierzyć w to, że to prawda. Rak trzustki to choroba niezwykle podstępna, która gdy daje już objawy to zazwyczaj nie pozostawia żadnych złudzeń co do wyleczenia. I pomimo tego, że zarówno Anna Przybylska, jak i bardzo znany Steve Jobs mieli sporo pieniędzy to nie mogły im one przynieść wyzdrowienia z choroby. 

ANIA. BIOGRAFIA ANNY PRZYBYLSKIEJ

Ania to przewodnik po życiu aktorki. Autorzy pokazują nam jej życie prywatne i zawodowe oraz to, jak zmagała się z chorobą. Jeśli chcielibyście poznać Annę Przybylską to gorąco polecam Wam lekturę tej książki. 

Lubicie czytać biografie ?


5 komentarzy:

  1. Lubie czytać biografie tak inspirujących ludzi. Ania była wyjątkową kobieta i z pewnością można się od niej wiele nauczyć <3

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam okazji czytać nigdy żadnej tego typu książki, ale książkę o Ani Przybylskiej chętnie bym przeczytała, ponieważ lubiłam ją jako aktorkę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Już ponad połowa za mną i trochę obawiam się końca. Myślę, że w długi weekend uda mi się ją w końcu skończyć. Zdjęcia rewelacyjne. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia