środa, listopada 08, 2017

W TROSCE O DOBRĄ JAKOŚĆ TWOJEGO SNU | KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Od jakiegoś czasu mam dość spore problemy ze snem. Nieważne, o której godzinie się położę to i tak zasypiam nad ranem, a wstaję w okolicach południa. Nie jest to dla mnie zdrowe, ponieważ pomimo tego, że udaje mi się przysypiać 7-8h to budzę się niewyspana i przemęczona. Długo szukałam rozwiązania moich problemów, aż w końcu trafiłam na coś, co poprawiło jakość mojego snu. O czym mówię ?

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Kołdra obciążeniowa firmy Senso-Rex (klik!) przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nie jest to zwykła kołdra - jej waga i rozmiar są ściśle dopasowane do osoby, która pod nią śpi. Przez to, że waży ona więcej niż tradycyjna kołdra jej ciężar wywołuje nacisk na mięśnie i stawy, dzięki czemu pozwala nam poczuć swoje ciało oraz zyskać kontrolę nad jego odruchami.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Moim głównym problemem była jakość snu. Mimo przesypiania odpowiedniej liczby godzin budziłam się zmęczona i niewyspana. Dzięki kołdrze skróceniu uległ czas, jaki przeznaczałam na zasypianie oraz rzadziej budzę się w nocy. Budzę się bardziej wypoczęta i rzadziej czuję się senna w ciągu dnia, co było dla mnie ogromnym problemem.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Stosowanie kołdry obciążeniowej to terapia, która nie powinna być stosowana przypadkowo. Warto skonsultować zamiar jej użycia z terapeutą.
W przypadku dzieci powinnyśmy kołdrę używać z dużą dozą ostrożności. W przypadku osób dorosłych taka ostrożność nie jest wymagana.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX
Poduszki - Cozy Dots (klik!)

Kołdry te polecane są w terapii i leczeniu wielu chorób m.in.: ADHD, Zespołu Downa, padaczki, nerwicy, depresji, niespokojnego snu czy bezsenności
Istnieją również potwierdzone badania, że kołdra pomaga w leczeniu chronicznego bólu, ponieważ zmniejsza dolegliwości bólowe oraz powoduje skrócenie okresu leczenia.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Kołdra obciążeniowa (klik!) może być stosowana zarówno przed zaśnięciem, jak i w czasie snu. Pomaga mi się wyciszyć oraz rozluźnić.
Co istotne nacisk kołdry sprzyja lepszej gospodarce serotoniną i kortyzolem, czyli hormonami szczęścia i snu.  Gdy zasypiamy wstrzymuje się wydzielanie kortyzolu, a produkcja serotoniny ulega pobudzeniu. Zastosowanie kołdry przyśpiesza ten proces.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Kołdry te szyte są na wymiar. Dostępne są w wielu wzorach, rozmiarach i ciężarach, które dopasowane są indywidualnie do każdej osoby.
Dodatkowo istnieje możliwość zakupu pościeli (klik!) na naszą kołdrę. Ja zdecydowałam się na kołdrę w odcieniach błękitu z łapaczami snów, a poszewkę na nią wybrałam w kolorze szarym z białymi gwiazdkami. Wszystko prezentuje się przepięknie.
Zarówno kołdra, jak i poszwa uszyte są z dbałością o szczegóły, z materiałów najwyższej jakości i trwałości.

KOŁDRA OBCIĄŻENIOWA SENSO-REX

Wiadomo, że leczenie problemów ze snem to proces długotrwały, którego nie da się przeprowadzić w ciągu jednej nocy. Moje odczucia i efekty stosowania kołdry przedstawiam Wam po dwóch tygodniach testów.
Na tą chwilę jestem już w stanie zasnąć po około 30 minutach od położenia się do łóżka, co uważam za ogromny sukces. Budzę się po około 7-8 godzinach snu w o wiele lepszej kondycji niż wcześniej.
Myślę, że za jakiś czas powinnam całkowicie pozbyć się problemów ze snem.

A jak Wy radzicie sobie z problemami ze snem ?


11 komentarzy:

 1. Przydałaby mi się taka kołderka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o takich kołdrach. Moja mama korzysta z poduszki ortopedycznej, ale kołdra? Super ciekawostka! ;)
  Na szczęście obecnie nie mam problemów ze snem.
  Życzę coraz dłuższych i przespanych nocy ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest prawda, że jeśli chcemy zadbać o dobry sen to musimy przyłożyć się do każdego detalu naszej sypialni. Ja u siebie rozpoczęłam od wymiany kołdry na https://senpo.pl/koldry i jak dobrze pamiętam to już po pierwszej nocy czułam się całkowicie wyspana. Niby niewielki detal ale jakże istotny na zdrowy sen.

  OdpowiedzUsuń
 5. Według mnie warto odwiedzić www.materacowisko.pl - mają szeroki asortyment produktów sprzyjających błogiemu wypoczynkowi.

  OdpowiedzUsuń
 6. a jak odczucia? czy dla osób z chorym kregosłupem takie obciążenie jest ok?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa czy ktoś z was kupował kołdry w sklepie internetowym https://senpo.pl/ . Pytam,ponieważ sama już kupiłam kilka kołder i z każdej kołdry którą kupiłam jestem bardzo zadowolona. Ostatnio nawet przyjaciółce poleciłam ten sklep internetowy żeby sobie kupiła jakąś bardzo ciekawą kołdrę.Takie jest moje zdanie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia