niedziela, grudnia 03, 2017

NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ | PRZEBUDZENIE LUKRECJI - LAURA ADORI | WERNISAŻ - OSKAR SALWA

Gdy szukam chwili odpoczynku i zrelaksowania z przyjemnością sięgam po książki. W takich chwilach najlepiej sprawdzają się lekkie i przyjemne pozycje, które sprawiają, że szybko zapominam o problemach i angażuję się w życie literackich bohaterów.
Tym razem mój wybór padł na Wydawnictwo Lira (klik!), które w swojej ofercie ma książki o przepięknych i przyciągających wzrok okładkach. Zazwyczaj są to lektury przeznaczone dla kobiet, w klimacie romansów :)

PRZEBUDZENIE LUKRECJI, LAURA ADORI

PRZEBUDZENIE LUKRECJI, LAURA ADORI


PRZEBUDZENIE LUKRECJI, LAURA ADORI

Lukrecja wywróci do góry nogami twoje przekonania o tym, co znaczy „zmienić swoje życie”! Wydawnictwo Lira prezentuje perypetie miłosne singielki przed czterdziestką. Jest to miłość in spe, bo ciągle nieuchwytna. Jak się okazuje, o wiele łatwiej jest zrobić karierę za granicą, niż znaleźć człowieka, z którym można by się pięknie zestarzeć. Stanąwszy przed wyborem dalszej drogi, Lukrecja bez wahania porzuca słoneczną Italię i przyjeżdża do Polski, którą pamięta jak przez mgłę. A tu życie szykuje dla niej jeszcze wiele niespodzianek…
Kim jest Lukrecja? To pewna siebie i swojej kobiecości singielka przed czterdziestką, szczęśliwa posiadaczka wiernych przyjaciółek „od pierwszego wejrzenia” oraz matki, która konsekwentnie zadręcza ją swoimi poradami. Jest też kobietą niezwykle wrażliwą na świat smaków, zapachów, kolorów i dźwięków. Umiejętność zmysłowego postrzegania świata staje się dla Lukrecji kluczem do odkrycia własnej drogi życiowej. Czy pomoże jej także w odnalezieniu prawdziwej miłości?
Jeśli losy Bridget Jones i pasje wielbicielki smaków Julii Child są ci bliskie, przeczytaj koniecznie tę książkę!
(Źródło: wydawnictwolira.pl)

PRZEBUDZENIE LUKRECJI, LAURA ADORI

Przebudzenie Lukrecji wciągnęło mnie do swojego świata już od pierwszych kartek. Powieść napisana jest lekkim i przyjemnym językiem. Główna bohaterka, Lukrecja, to kobieta przed 40. rokiem życia, która pragnie z całą mocą zmienić coś w swoim dotychczasowym życiu. Zmiana jest na tyle radykalna, że czytelnik wręcz nie dowierza, że może być możliwa. 
Po przyjeździe do Polski jej życie diametralnie się odmienia. Z każdym kolejnym rozdziałem czytelnik poznaje kolejne przygody Lukrecji. 

PRZEBUDZENIE LUKRECJI, LAURA ADORI

Nie chcę Wam zdradzać dalszych losów głównej bohaterki, dlatego jeśli jesteście ciekawe co spotkało w Polsce Lukrecję to gorąco polecam Wam tą książkę. Przypomina trochę swoją fabułą Bridget Jones, a z racji tego, że jest to mój ulubiony film to książkę połknęłam w jeden wieczór. Z tego co wiem, to książka doczekała się już swojej kontynuacji, którą z chęcią przeczytam :)

WERNISAŻ, OSKAR SALWA

WERNISAŻ, OSKAR SALWA

Eleganckie galerie sztuki i klimatyczne, stare zaułki. Zbuntowani artyści i niedzielni malarze. Hipsterzy i biznesmeni. Mamy okazję zakręcić kołowrotkiem zdarzeń i znaleźć się na chwilę w samym centrum artystycznej Warszawy, towarzysząc Marcie w jej miłosnych rozterkach i poszukiwaniu siebie. Kto by sobie odmówił takiej przyjemności?
To miał być kolejny wernisaż w Arte Nuevo. Marta nie mogła nawet przypuszczać, że wywróci jej świat do góry nogami. Trudno jednak o spokój, gdy młoda historyczka sztuki kocha wielką sztukę i nieodpowiednich facetów. Lekcja plastyki zamienia się w lekcję uczuć. Czy Marta będzie umiała z niej skorzystać?
(Źródło: wydawnictwolira.pl)

WERNISAŻ, OSKAR SALWA

Wernisaż kusił mnie od kiedy tylko zobaczyłam jego okładkę. Niezwykle energetyczna i kobieca sprawiła, że rozjaśniła mi ostatnie ponure, jesienne wieczory. 
Książka przedstawia nam świat sztuki i artystów. Sprawia, że z każdym słowem stajemy się bliżsi głównej bohaterki i jej artystyczno-miłosnych rozterek. 

WERNISAŻ, OSKAR SALWA

Do tej pory samotna, gdy nagle jej świat zmienia się o 180 stopni. Doświadcza miłości jakiej nigdy jeszcze nie poznała. Czy będzie na tyle odważna, żeby jej się poddać ? 
Książka na tyle mnie wciągnęła, że gdy skończyłam ją czytać byłam rozczarowana, że już się skończyła. Jest to zdecydowanie najlepsza książka jaką miałam okazję czytać w tym roku :)

Znacie Wydawnictwo Lira ? 


8 komentarzy:

 1. Uwielbiam tego typu książki. Świetnie się przy nich relaksuje i przenoszę w inny świat.
  Ta pozycja wydaje się bardzo ciekawa ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowne zdjęcia :)
  Uwielbiam czytać książki i staram się robić to jak najczęściej. Planuję dzisiaj dokończyć "Brud", ale już teraz mogę zdradzić, że dwie pierwsze książki autora była lepsze :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem fanką Bridget Jones, więc możliwe, że pierwsza pozycja byłaby totalnie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia