niedziela, lutego 18, 2018

NIEDZIELA Z KSIĄŻKĄ | CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Dzięki dobrze zdanej sesji w końcu mogłam trochę odpocząć i oddać się lekturze czegoś innego niż tylko notatek. Tym razem mój wybór padł na dwie pozycje wydawnictwa Media Rodzina (klik!). Obie książki to thrillery, które uwielbiam - dreszczyk emocji, dawka niepewności i w końcu rozwiązanie zagadki brzmi dla mnie niezwykle zachęcająco.

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW, KAREN DIONNE


CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Znakomity thriller psychologiczny, połączenie „Dziewczyny z tatuażem” i „Pokoju”.
Jego bohaterką jest Helena Pelletier, która dorastała w całkowitym odosobnieniu w domku na trzęsawiskach na Górnym Półwyspie w amerykańskim stanie Michigan. Jej idolem i niedoścignionym wzorem jest ojciec, który nauczył ją polować, tropić i żyć na łonie natury. W końcu jednak dziewczyna zaczyna rozumieć, że z matką są w rzeczywistości na bagnach więzione, a ojciec kontroluje całe ich życie. Helena decyduje się na ucieczkę, dzięki czemu ojciec trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze.
Helena układa sobie życie pod nowym nazwiskiem; nikt nie zna jej przeszłości. Kiedy po piętnastu latach ojciec ucieka z pilnie strzeżonego więzienia i ukrywa się na moczarach, kobieta wie, że tylko ona może go wytropić. I dopaść, zanim on dopadnie ją.
(Źródło: mediarodzina.pl)

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Główną bohaterką Córki króla moczarów jest Helena. Jej losy w książce przeplatają z teraźniejszością i przeszłością. Dorosła Helena to matka dwóch córek: Marii i Iris oraz żona kochającego i spokojnego Stephana. Skrywa ona jednak mroczną przeszłość, z którą zamierza się zmierzyć.
Helena dorastała na mokradłach, odcięta od cywilizacji oraz współczesnych wygód. Jednak nie jest typową dziewczynką bawiącą się lalkami. Ojciec uczy ją polować, tropić i zabijać zwierzęta, uczy przetrwania na mokradłach. Pokazuje jej jak chronić się przed zagrożeniami. Nieświadoma niczego dziewczynka kocha ojca nad życie i uważa, że wszystko jest w porządku. Tak jest jednak do czasu, aż dorasta. 
Wówczas zaczyna dostrzeć agresję ojca w stosunku do matki, widzi to, że jest ona nieszczęśliwa i nieobecna. Nie raz słyszy odgłosy rękoczynów, jakie zachodzą między jej ojcem i matką. Wówczas zaczyna powoli rozumieć co tak naprawdę dzieje się w jej domu. W końcu Helena ucieka z mokradeł i uwalnia się od despotycznego ojca, który ostatecznie zostaje schwytany i trafia do więzienia. Mimo wszystko dorosła Helena nie może uwolnić się od przeszłości - jej ojciec ucieka z więzięnia, a ona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że tylko ona jest w stanie wyśledzić go na moczarach. 
Jeśli jesteście ciekawi jak zakończyła się historia to gorąco zachęcam Was do jej przeczytania, bo naprawdę warto. Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Spotykamy w niej przeplatanie się teraźniejszości z przeszłością. Jest to świetny thriller, gdzie akcja umiejscowiona jest w klimatycznych, mrocznych i groźnych mokradłach. 

40 GODZIN, KATHRIN LANGE

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Wszyscy jesteśmy zakładnikami.
Gdy w stolicy Niemiec trwają obchody Ekumenicznych Dni Kościoła, policjant Faris Iskander otrzymuje anonimowy telefon i filmik, na którym ktoś ukrzyżowuje mężczyznę. Funkcjonariusze mają czterdzieści godzin na znalezienie ofiary. Jeśli nie zdążą, nie tylko mężczyzna zginie, ale cały Berlin stanie w ogniu. Rozpoczyna się wyścig z czasem i pogoń za zamachowcem. Emocjonujący thriller, w którym godziny zamieniają się w sekundy, a realizm opisanych zdarzeń wywołuje dreszcz emocji.
(Źródło: mediarodzina.pl)

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Faris Iskander to policjant, który pracuje w oddziale do zwalczania przestępstw popełnianych na tle religijnym. Gdy rozgrywa się akcja powieści to Faris jest zawieszony w czynnościach. Niecały rok wcześniej został on poważnie ranny w trakcie akcji, w której terrorysta wysadził się razem z zakładnikami. Za ten wybuch policjant czuje się odpowiedzialny. Wraz z upływem czasu policjant zdaje sobie sprawę z tego, że zaczyna mu brakować pracy oraz kolegów, jednak nadal nie doszedł do siebie - cierpi na senne koszmary. 
Jednak pewnego dnia jego życie zmienia się o 180 stopni. Dostaje filmik, na którym widać jak ktoś ukrzyżowuje człowieka oraz przekazuje w nim instrukcje co ma zrobić, żeby zapobiec wybuchom na terenie miasta. Celem zamachowca jest msza główna, która ma się odbyć za 40 godzin na stadionie. Zapobiec zamachowi może znalezienie ukrzyżowanego człowieka, zanim ten umrze.

CÓRKA KRÓLA MOCZARÓW - KAREN DIONNE | 40 GODZIN - KATHRIN LANGE | WYDAWNICTWO MEDIA RODZINA

Książka rozpoczyna się od naprawdę mocnego akcentu oraz zapowiada mroczną i ciekawą akcję. Napięcie jest następnie stopniowane, żeby znowu w końcowej części doprawdzić nas na wyżyny niepewności. Najmocniejszą stroną tej powieści jest główny bohater. Bardzo podoba mi się też ukazanie tego, że nie tylko islamiści mogą być religijnymi fanatykami. 
40 godzin jest bardzo ciekawą i poruszającą powieścią, która ukazuje aktualne problemy oraz to, jak powinnyśmy z nimi walczyć. 

Lubicie ten gatunek literacki ?


6 komentarzy:

  1. Chciałabym mieć trochę czasu na dobrą książkę, ciągle go brak:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza pozycja mimo że sama recenzja wywołuje u mnie gęsią skórkę z chęcią przeczytałabym tą książkę. Czasem lubię takie mrożące krew w żyłach i tajemnicze historie ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. O tak! Obydwie! W tak zwanym wolnym czasie :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia