sobota, sierpnia 10, 2019

JAK DBAĆ O ŚRODOWISKO NA CO DZIEŃ | DZBANKI FILTRUJĄCE WODĘ WESSPER | KOD ZNIŻKOWY NA AGDMASTER.COM

Jeśli jesteście ze mną na Instagramie na pewno wiecie, że od dłuższego już czasu staram się na co dzień dbać o poprawę stanu naszego środowiska. Ostatnio zauważyłam, że zdecydowanie zbyt dużo "produkuję" zużytych plastikowych butelek po wodzie. W trakcie upałów w ciągu tygodnia potrafiłam zużyć dwie zgrzewki wody, czyli aż 12 plastikowych butelek. Niestety nie jest to wynik, którym można się chwalić, dlatego szukałam idealnego dla siebie rozwiązania i w końcu (tak myślę) udało mi się coś takiego znaleźć.
Na pewno każdy z Was słyszał o dzbankach filtrujących wodę. Przyznam się Wam, że też kiedyś taki dzbanek miałam, ale niestety kompletnie się u mnie nie sprawdził. Zamontowany w nim filtr wystarczył ledwie na kilka dni, nawet nie na cały tydzień, więc stwierdziłam, że w ogóle mi się to nie opłaca. Jednak tyle się ostatnio mówi o tym, żeby w każdych, nawet najdrobniejszych codziennych czynnościach starać się dbać o środowisko, dlatego postanowiłam dać temu rozwiązaniu kolejną szansę.
Kolejnymi argumentami, które skłoniły mnie do korzystania ze dzbanka to ekspres do kawy, który od tradycyjnej, kranowej wody strasznie się zakamienia, niefajny osad na herbacie czy też zakamieniony czajnik do gotowania wody. Stwierdziłam, że tak nie może być i dlatego od ponad trzech tygodni korzystam ze dzbanka filtrującego wodę Wessper, który dostępny jest m.in. w sklepie internetowym AGDmaster.com (klik!)

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

JAKA WODA JEST NAJZDROWSZA ?

Dorosły człowiek powinien wypić ok.2 litry wody dziennie, a w czasie gorętszych dni jeszcze więcej. Rolą wody w naszym organizmie m.in.: utrzymanie prawidłowej temperatury ciała oraz usuwanie toksyn z organizmu. Niestety nasz organizm nie potrafi magazynować wody i traci ją z wieloma procesami (trawienie, oddychanie) i podczas wysiłku fizycznego. 

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

Nawet niewielki niedobór wody może powodować bóle głowy, problemy z pamięcią, suchą skórę lub wysychanie błon śluzowych. Dlatego zamiast sięgać po tabletkę przeciwbólową warto najpierw wypić szklankę wody. 
Najzdrowszą dla nas wodą jest oczywiście woda mineralna, bogata w mikroelementy. Woda kranowa w wielu miejscowościach bogata jest właśnie w takie składniki mineralne. Jednak, żeby móc ją bezpiecznie dla siebie spożywać bardzo często wymaga ona przefiltrowania, żeby zmniejszyć ilość składników źle wpływających na jej jakość. 

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

JAK KORZYSTAĆ Z DZBANKA FILTRUJĄCEGO WODĘ ?

Woda jest oczyszczana przez żywicę jonowymienną oraz węgiel aktywny. 
Żywica usuwa nadmiar jonów odpowiedzialnych za twardość wody, zapobiega wytrącaniu się osadu oraz powstawaniu kamienia. Ten składnik filtra odpowiedzialny jest za przejrzystość i klarowność wody. Smak i zapach wody zostaje poprawiony przez węgiel aktywny.
Węgiel aktywny obecny w filtrze jest impregnowany srebrem. Usuwa on z wody chlor, pestycydy, herbicydy oraz detergenty. Działa on na zasadzie absorpcji, wchłania oraz zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia. 
Węgiel pozbawia wodę zapachu chloru i nieprzyjemnego zapachu. Żeby w złożu węglowym nie rozwijały się bakterie jest on impregnowany srebrem, któe działa jak bariera, chroni złoże filtracyjne przed drobnoustrojami, który mogłyby się namnażać. 

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

PO CO FILTROWAĆ WODĘ ?

Większość z nas decyduje się na filtr, żeby cieszyć się miękką wodą bez zapachu i smaku chloru. Dzięki filtracji otrzymujemy wodę o jakości tej butelkowanej, zawiera ona minerały, ale ma odpowiedni poziom miękkości, dzięki temu nie obserwujemy osadzania kamienia np.w czajniku elektrycznym.
Filtrowanie wody zapewnia nam również oszczędność czasu. Dzięki filtracji możemy pić wodę bezpośrednio z kranu bez konieczności jej wcześniejszego gotowania. Dodatkowo oszczędzamy pieniądze, bo nie musimy kupować butelkowanej wody, a dzięki ograniczeniu ilości butelek plastikowych, które wytwarza nasze gospodarstwo domowe przyczyniamy się do ochrony środowiska. 

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

JAK WODA WPŁYWA NA SMAK KAWY ?

Od kiedy mam ekspres, picie kawy stało się dla mnie prawdziwym rytuałem. Jednak, gdy używałam wody z kranu ekspres ulegał bardzo szybko zakamienieniu i często trzeba było go czyścić. Od kiedy mam dzbanek to filtr w nim zawarty sprawia, że w ekpresie nie osadza się kamień. 
Bez dobrej wody nawet najlepszej jakości ziarna nie wydobędą głębokiego aromatu. Zbyt duża ilość składników mineralnych w wodzie powoduje kredowy, gorzki posmak. Składniki te jednak w niewielkich ilościach wzbogacają smak kawy. Chlor zawarty w wodzie kranowej powinien być z niej całkowicie usunięty, ponieważ sprawia on, że kawa nabiera kwaśnego posmaku. 
Od kiedy leję do ekspresu wodę z dzbanka Wessper kawa ma jeszcze lepszy smak. Na jej powierzchni nie widzę żadnych osadów, a wnętrze mojego ekspresu jest wolne od kamienia. 


Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

TRWAŁOŚĆ WKŁADU FILTRUJĄCEGO

Na górze dzbanka, w jego pokrywie mamy wskaźnik cyfrowy, na którym po włożeniu filtra ustawiamy ilość osób w naszym gospodarstwie. Możemy na nim na bieżąco śledzić zużycie wkładu - gdy widzimy znaczek "X" oznacza to, że za tydzień musimy wymienić wkład. Natomiast, gdy ikonka wkładu miga oznacza to, że musimy niezwłocznie wymienić filtr. 
W moim gospodarstwie domowym są trzy osoby korzystające z filtra. Aktualnie wkład, który się w nim znajduje jest już ponad trzy tygodnie i nadal nic nie miga. Jestem pod ogromnym wrażeniem trwałości tego wkładu. Z dzbanka korzystamy naprawdę intensywnie, a wkład nadal nie woła o wymianę. 
Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

DZBANEK 

Dzbanek ma bardzo prostą i nowoczesną stylistykę. Jego minimalistyczne wzornictwo sprawia, że pasuje do każdego wnętrza. Dzbanek ma pojemność 3,5 litra, ale jego kształt jest bardzo ergonomiczny, więc mimo dużych rozmiarów jest bardzo wygodny w użytkowaniu. 
Jest wykonany z tworzyw bez BPA, przeznaczonych do kontaktu z żywnością i posiadających odpowiednie certyfikaty. 


Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

DBAJ O ŚRODOWISKO

Dzięki używaniu filtra rocznie zamiast 200-300 pustych butelek wyrzucimy tylko kilka zużytych filtrów. Filtr AquaMAX zapewnia możliwość przefiltrowania wody, która zmieściłaby się w 133 butelkach. Nie wiem jak do Was, ale do mnie ta liczba bardzo przemawia i od kiedy mam filtr to nie kupuję już w ogóle butelkowanej wody. Piję wodę kranową, która po przefiltrowaniu jest pyszna, zdrowa i co najważniejsze - dzięki temu przyczyniam się do tego, że w środowisku będzie chociaż kilkanaście butelek plastikowych mniej. 

Dzbanek filtrujący do wody Wessper AquaMax, AGDmaster.com

WYPRÓBUJ I TY!

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego posta zachęciłam Was do tego, żeby sprawić sobie właśnie taki mały prezent w postaci filtra i cieszyć się pyszną, pozbawioną kamienia i chloru wodą. Każdy z nas może zmniejszyć ilość plastiku w środowisku m.in. właśnie przez takie działania, jak  rezygnacja z butelkowanej wody na rzecz pełnowartościowej wody kranowej. 
Żeby ułatwić Wam podjęcie decyzji o zakupie mam dla Was, aż 20% zniżki na zakupy na AGDmaster.com (klik!) na kategorię "dzbanki i filtry". Jedyne co musicie zrobić to wpisać w zamówieniu kod rabatowy: kosmetycznastronazycia

Pijecie wodę z kranu ? Jesteście zwolennikami filtrowania wody ?

3 komentarze:

  1. Mam taki dzbanuszek w domu i sobie chwalę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super! Zachęcamy również do filtrowania swojej wody z kranu poprzez filtry odwróconej osmozy, np. Ecoperla Rosa, który idealnie oczyszcza nam wodę, dodatkowo mineralizując ją oraz podnosząc jej pH :) https://www.ecoperla.pl/filtry-do-kuchni/rosa/ Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  3. My z rodziną właśnie chcemy się do dzbanka przekonać, kiedyś mieliśmy jeden i na dłuższą metę się nie sprawdził, może tym razem się uda :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Kosmetyczna strona życia